با این ۵ ترفند کاربردی خانه تان را بهتر بچینید
با این ۵ ترفند کاربردی خانه تان را بهتر بچینید
هر خانه با توجه به نقشه ای که دارد، چیدمان اتاق ها، متراژ، محل قرارگیری پنجره ها و درها، جای آشپزخانه و ... میتواند چیدمان خاص خودش را داشته باشد

نمکستان : هر خانه با توجه به نقشه ای که دارد، چیدمان اتاق ها، متراژ، محل قرارگیری پنجره ها و درها، جای آشپزخانه و … میتواند چیدمان خاص خودش را داشته باشد. ممکن است شما یک ترکیب رنگی و چیدمان در اینترنت و سایت های مختلف بینید و خوشتان بیاید اما باید بدانید که آیا پیاده سازی آن بر روی خانه خودتان چقدر میتواند نتیجه ی مطلوبی داشته باشد. در ادامه این مطلب ما شما را با نحوه ی دکوراسیون خانه آشنا خواهیم کرد :

با این ترفندها خانه تان را بهتر بچینید!

ترفند ۱ : کاغذ دیواری

از دیوارها شروع میکنیم. برای دیوارها معمولا از رنگ و یا کاغذ دیواری استفاده میشود. به شما پیشنهاد میکنیم که از انتخاب کاغذ دیواری هایی با طرح هایی درشت و شلوغ خود داری نمایید چرا که این مدل کاغذ دیواری ها و طرح ها خانه ی شما را کوچکتر از حدی که هست نشان میدهد. بنابراین طرح های ریز و خلوت، بهترین گزینه هستند.

همچنین برای انتخاب رنگ دیوار سعی کنید از رنگ های روشن و ملایم استفاده نمایید. استفاده از تابولهای بزرگ و شلوغ نیز برای خانه های کوچک شدیدا منع میشود.

با این ترفندها خانه تان را بهتر بچینید!

ترفند ۲ : رنگ ها

در استفاده از رنگ ها محتاط باشید. برای چیدمان منزل یادتان باشد که بیش از سه رنگ استفاده نکنید چرا که استفاده از رنگ های مختلف باعث سردرگمی و شلوغی بیش از اندازه میشود. مگر اینکه سلیقتان فضای شلوغ را میپسندد.

مثلا ترکیب آبی،سفید و زرد یا کرم و قهو ه ای، سفید،قهوه ای و سبز، زرشکی و سبز و … . به کار بردن رنگ سبز و آبی در بخش های مختلف خانه میتواند باعث آرامش بیشتر شما شود.

با این ترفندها خانه تان را بهتر بچینید!

ترفند ۳ : مجسمه و مبلمان

مجسمه های بزرگ، گلدان های حجیم، میزهایی با بدنه یکدست و مبل های درشت به هیچ وجه انتخاب خوبی برای خانه های متوسط و کوچک نیستند. ممکن است شما از یک مبلمان تقریبا بزرگ و شلوغ در یک فروشگاه خوشتان بیاید اما حواستان باشد که اگر خانه ی کوچکی دارید، این سرویس راحتی هیچ کاری جز جاگیری بیش از اندازه برای شما انجام نخواهد داد.

همچنین بخوانید:  چه طور در خانه کرفس منجمد کنیم؟

با این ترفندها خانه تان را بهتر بچینید!

ترفند ۴ : تخت خواب

اگر اتاق خوابتان برای بچه هایتان کوچک است میتوانید از تخت های طبقه ای با رنگ روشن استفاده کنید تا جای کمتری را اشغال کند.

با این ترفندها خانه تان را بهتر بچینید!

ترفند ۵ : دیوار اتاق

برای دیوار اتاق ها میتوانید از چوب های سفید بر روی دیوارها استفاده کنید تا اتاق ها بزرگتر نشان داده شوند.

با این ترفندها خانه تان را بهتر بچینید!

منبع : نمکستان