آموزش کامل طرز تهیه خورش فسنجان با مغز گردو و گلپر
آموزش کامل طرز تهیه خورش فسنجان با مغز گردو و گلپر

آموزش کامل طرز تهیه خورش فسنجان با مغز گردو و گلپر نمکستان » برای این پست آموزش طرز تهیه خورش فسنجان را آماده کرده ایم برای مشاهده دستور آشپزی ، این پست را دنبال کنید مواد لازم برای خورش فسنجان 8 الی 10 نفر : مرغ : 1 عدد روغن : 150 گرم مغز گردو : 750 […]

آموزش کامل طرز تهیه خورش فسنجان با مغز گردو و گلپر

خورش فسنجان , طرز تهیه خورش فسنجان , پخت غذای خورش فسنجان

نمکستان » برای این پست آموزش طرز تهیه خورش فسنجان را آماده کرده ایم برای مشاهده دستور آشپزی ، این پست را دنبال کنید

مواد لازم برای خورش فسنجان 8 الی 10 نفر :

مرغ : 1 عدد

روغن : 150 گرم

مغز گردو : 750 گرم

پیاز : 3 عدد

رب انار : 350 گرم

گلپر(به دلخواه) : یک چهارم قاشق چایخوری

زعفران : به مقدار لازم

نمک : به مقدار لازم

خورش برگه زردآلو , طرز تهیه خورش برگه زردآلو , پخت غذای خورش برگه زردآلو

طرز تهیه خورش فسنجان :

مرغ را بپزید . پیاز را رنده و با روغن سرخ کنید . گردو را بکوبید و با پیاز بجوشانید . نمک و زعفران و رب انار را با گردو و پیاز به مرغ پخته شده بیفزایید و شعله را بسیار کم کنید . در صورت تمایل می توانید به رب انار 2 قاشق مربا خوری شکر اضافه کنید و بگذارید خورش به روغن بیفتد .

این خورش را با ماهی هم می شود تهیه کرد . در این صورت همه مواد را به شکل بالا تهیه کنید . ماهی را قطعه قطعه ببرید و سرخ کنید و در این مایه قرار دهید تا با حرارت کم بپزد .در صورت مصرف گوشت چرخ کرده به جای مرغ ، آن را با پیاز رنده کرده مخلوط کنید و به شکل کوفته ریزه در آورید و کوفته ها را در روغن سرخ کنید .

به جای گوشت مرغ می شود از مرغابی هم استفاده کرد .برای اینكه خورش خوش رنگ شود می توان یك قاشق غذا خوری رب گوجه فرنگی به آن افزود.یادآوری: در صورتی كه گوشت مرغ زودتر بپزد، می توان مرغ را از خورش فسنجان خارج كرد تا با شعله ملایم كاملاً بپزد و جا بیفتد( كم آب شود).

در این صورت خورشت فسنجان خوشمزه ای خواهد شد.در شمال ایران برای بهتر جا افتادن خورش، از شب قبل، گردو را به مدت چند ساعت با حرارت ملایم در آب می پزند و هر نیم ساعت، یك استكان آب خنك به آن اضافه می كنند. روز بعد بقیه مواد را به آن می افزایند.شما هم می توانید برای داشتن خورشتی لذیذتر این كار را انجام دهید.

همچنین بخوانید:  طرز تهیه بیسکوییت خرما به صورت مرحله به مرحله

آموزش کامل طرز تهیه خورش فسنجان با مغز گردو و گلپر