شاید شما هم جاذبه های زیادی از قزاقستان را نشناسید چون معمولا کم تر کسی از قزاقستان برای مراکز تفریحی و یا جاذبه های گردشگری صحبت می‌کند.

قزاقستان کشوری است در آسیای میانه که دارای هوای بسیار سردی میباشد. سردی هوا در این کشور به منفی ۴۰ درجه هم در بعضی از روز‌های سال رسیده است. ما قصد داریم به یکی از عوامل طبیعی که در قرن اخیر در قزاقستان پدیدار شده است بپردازیم که بی شک یکی از عجایب جهان شناخته میشود. جنگلی که در زیر دریاچه غرق شده و این تصویر دیدنی را رقم زده است.

طول این جنگل غرق شده به ۴۰۰ متر میرسد که دروی دریاچه کیندی قزاقستان قرار گرفته است. در سال ۱۹۱۱ یک زلزله باعث لغزش زمین شد و یک سد طبیعی را ساخت پس از مدتی این دره توسط بارش‌های پیاپی پر شد و جنگل را به مرور زمان به زیر آب برد.

معمولا زمانی که درختان برای مدت طولانی زیر آب باشند، پوسیده و به مرور زمان از بین میروند، اما این مسئله در این دریاچه صدق نکرد و درختانی که به زیر آب رفتند سالم ماندند. علت اینکه درختان موجود در این دریاچه پوسیده نشدند آب سرد دریاچه است تا زمانی که آب این دریاچه سرد باشد میتوان گفت مشکلی برای درختان پیش نمی‌آید و این جنگل را در دل آب زنده نگه میدارد.

دریاچه کایندی در جنوب شرقی آلماتی و در ۲۰۰۰ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است.

این دریاچه تنها از این بابت مشهور نیست و بخاطر رنگ آبی روشنی که دارد مشهور شده است. این رنگ در اثر رسوب سنگ‌های آهک موجود در منطقه ایجاد شده است و هرساله گردشگران تور قزاقستان را برای تماشای این پدیده به خود جذب میکند.

همان طور که میدانید قزاقستان جزء سرد‌ترین کشور‌های دنیا است به همین دلیل دریاچه کیندی در زمستان به طور کامل یخ میزند و تبدیل به مقصدی برای علاقه‌مندان به تفریحات زمستانی میشود، اما در فصل تابستان تصویری از آبی گرم و درختانی سبز را برای بازدید کنندگان خود رقم میزند. 

همچنین بخوانید:  انتقال برات با ظهرنویسی

 درختان موجود در این دریاچه موجب شده که دریاچه کیندی به عنوان عجیب‌ترین دریاچه جهان تبدیل شود. ریشه‌های این درختان در کف دریاچه رشد کرده اند و تنه‌ی آن‌ها هم همانند دکل کشتی‌های غرق شده در دریا از آب بیرون زده اند. ا

ین دریاچه همچنین جوان‌ترین دریاچه دنیا هم هست که تنها یک قرن از عمرش میگذرد.

منبع: برنا