چه کار کنیم بدنمان در برابر سرما ایمن تر بماند
چه کار کنیم بدنمان در برابر سرما ایمن تر بماند
برای این که از بیماری های عفونی و ویروسی جلوگیری کنیم باید سیستم ایمنی بدنمان را تقویت کنیم. تا سیستم ایمنی بتواند در برابر عواملی که باعث بیماری می شود سد محکمی باشد.

نمکستان : برای این که از بیماری های عفونی و ویروسی جلوگیری کنیم باید سیستم ایمنی بدنمان را تقویت کنیم. تا سیستم ایمنی بتواند در برابر عواملی که باعث بیماری می شود سد محکمی باشد. برای تقویت سیستم ایمنی بدن رژیم غذایی مناسب و سالم بسیار کمک میکند. در ادامه چند توصیه داریم تا در فصل سرد بدنمان مقاوم تر در برابر سرما عمل کند.

منزل خود را بیش از حد گرم نکنید

گرم و سرد شدن بدن باعث سرما خوردگی میشود، سرما خوردگی بیشتر در اثر گرم و سرد شدن اتفاق می افتد. بهترین دما برای منزل ۱۸ تا ۲۰درجه سانتی گراد می باشد.

نوشیدنی های دون کافئین میل کنید

کافئین موجب از بین رفتن دمای بدن می شود. بهتر است به جای مصرف زیاد نوشیدنی های کافئین دار مثل قهوه از نوشیدنی های بدون کافئین استفاده کنید.

  • از راه بینی نفس بکشید، لباس گرم بپوشید و کلاه بگذارید.

از راه بینی نفس بکشید تا سینوس ها قبل از اینکه هوا را وارد ریه کنند آن را گرم و فیلتر کنند. تنفس از راه دهان سبب می شود هوا مستقیم وارد ریه شود.

استفاده از کلاه هایی که گوشتان را هم بپوشاند از سرماخوردگی جلوگیری می کند. با پوشیدن لباس های گرم و مناسب بدنتان را گرم کنید.

همچنین میتوانید جوراب ها را قبل از پوشیدن گرم کنید چون معمولا پا دیر تر از قسمت دیگر بدن گرم میشوند.

خواب کافی و مفید داشته باشد

کم خوابی و خستگی بدن را ضعیف می کند و سیستم ایمنی بدن نمیتواند در برابر ویروس ها و میکروب ها مقاومت کند بهتر است خواب کافی و مفید داشته باشد تا بدنتان قدرت دوباره برای گذراندن یک روز کامل را داشته باشد.

ویتامین های ضروری و لازم بدن را دریافت کنید

برای تقویت سیستم ایمنی بدن ویتامین های لازم را به اندازه کافی دریافت کنید. ویتامین C، ویتامین B ویتامینE کمک زیادی به سیستم ایمنی بدن میکند.

همچنین بخوانید:  آشنایی با انواع خط چشم ریز، درشت، گرد، بادامی، پف دار و با حدقه باز

در فصل سرما به علت کمبود نور مستقیم آفتاب کمبود ویتامین D در بدن شایع است.

به میزان کافی آب بنوشید

برای دفع شدن سموم بدنتان به میزان کافی آب بنوشید. تا بدن در برابر میکروب ها و عفونت ها مقاوم شود.

داشتن تغذیه سالم اهمیت زیادی برای سلامتی دارد

مصرف میوه و سبزیجات مواد مغذی بدن را تامین می کند، همچنین از لبنیات و پروتئین کم چرب استفاده کنید. سیگار نکشید از نوشیدنی های گازدار و الکلی استفاده نکنید.